Schronisko Odrodzenie

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Niecałe 4 kilometry na zachód od Kotła Wielkiego Stawu, na Przełęczy Karkonoskiej mieści się schronisko Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Odrodzenie”. Niedaleko przebiega też Główny Szlak Sudecki, na tym odcinku noszący miano Drogi Przyjaźni Polsko-Czeskiej. W tym zbiega się jednak więcej turystycznych ścieżek, prowadzących we wszystkie strony Karkonoszy.

Schronisko dysponuje 120 miejscami noclegowymi. Tutejsze pokoje powinny odpowiadać tak samotnym wilkom, jak i turystom wędrującym „watahami” - dostępne są opcje 1-, 2-, 4- oraz 8-osobowe. Miejscowy bar powinien zaspokoić apetyty miłośników wędrowania po górach. Do dyspozycji łazienki, sauna, grill, miejsce na ognisko i oczywiście darmowy wrzątek. Niewielki plac zabaw i stół do ping-ponga zapewnią „w głuszy” odrobinę rozrywki.

Schronisko może poszczycić się długą tradycją – wybudowano je około 1928 roku, na wysokości 1236 metrów n.p.m., według projektu złożonego na specjalnie ogłoszony konkurs przez Herberta Erasa. Po wojnie obiekt przejęło Polskie Towarzystwo Tatrzańskie.

Jak wynika z licznych opinii, na przełomie tysiącleci „Odrodzenie” znajdowało się w opłakanym stanie. Zmiana dzierżawców w 2009 roku tchnęła w schronisko nowe życie, choć do pełnej świetności może jeszcze troszeczkę brakować.

Mini przewodnik

Placówka PTTK, usytuowana na Przełęczy Karkonoskiej, około 4 km na zachód od Wielkiego Stawu. Schronisko Odrodzenie posiada ok. 120 miejsc noclegowych, w pokojach mieszczących od 1 do 8 osób. Znużeni wędrowcy mogą skorzystać jeszcze z łazienek, sauny, niewielkiej jadłodajni oraz grilla i ogniska. Nieco rozrywki, zwłaszcza dzieciom, zagwarantują plac zabaw i tenis stołowy.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
17.05.2019 08:50

Pochodzę z nad morza i ostatnio byliśmy z grupą przyjaciół na "wiosennej" wyprawie w Karkonosze. Wiosenna pogoda nas niestety nie uraczyła, ale po wędrówce mieliśmy przyjemność odwiedzić Schronisko Odrodzenie i zjeść tam ciepły posiłek po którym zdecydowaliśmy się na nocleg. Polecam!

Dodaj komentarz
Lokalizacja